Ємець Олег Олексійович
Професор, доктор фізико-математичних наук

 Біографія

Праці

Дисципліни

Хобі

Галерея


Сайт кафедри

Про викладача

Ємець Олег Олексійович

     Народився 15 березня 1957 року в м. Полтаві, в сімї робітників. Батько і мати мали по одному класу освіти. Батько працював будівельником (бригадир мулярів), мати робітником лікарняної столової. Закінчив школу №6 в м. Полтаві з золотою медаллю.
   В 1974 році поступив в Харківський інститут радіоелектроніки ім. М.К. Янгеля, який закінчив в 1979 році з відзнакою. Отримав спеціальність "прикладна математика" з присвоєнням кваліфікації - інженер-математик. Був рекомендований в аспірантуру, яку закінчив в листопаді 1982 року. З 7 січня 1983 року почав працювати в Полтавському інженерно-будівельному інституті асистентом, з 1987 року - старшим викладачем, завідуючим кафедри вищої математики (з перервою на очну докторантуру в Харківському університеті радіоелектроніки (1990-93 рр.)),  з 1998 по 2004 рік - завідувач кафедри прикладної математики, інформатики та математичного моделювання ПНТУ імені Ю.Кондратюка. З 2004 року працює в ПУСКУ завідувачем новоутвореної нафедри математичного моделювання та соціальної інформатики.
     Дисертацію кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю математична кібернетика захистив у 1986 році в спеціалізованій раді Обчислювального центру АН СРСР (м. Москва). В 1997 році захистив дисертацію доктора фізико-математичних наук за спеціальністю теоретичні основи інформатики та кібернетики в спеціалізованій вченій раді Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України.
    Доцент з 1990 року, професор з 1998 року. Підготував 10 кандидатів фізико-математичних наук за спеціальностями математичне моделювання та обчислювальні методи, теоретичні основи інформатики та кібернетики. Наукові інтереси системний аналіз економічних систем, теорія оптимізації та математичне моделювання, економіко-математичне моделювання в регіональній економіці. Член спеціалізованої ради по захисту дисертацій при Харківському національному технічному університеті радіоелектроніки та при Запорізькому національному університеті за спеціальностями математичне моделювання та обчислювальні методи,теоретичні основи інформатики та кібернетики.
    На сьогоднішній день є автором та співавтором більше ніж 250 наукових та методичних публікацій. Науковий доробок в колективі авторів висунуто ІК НАНУ на здобуття державної премії України в галузі науки і техніки у 2008 році.
    З 2004 року працює в Полтавському університеті споживчої кооперації України на посаді завідувача кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики. За період роботи завідувачем кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики було ліцензовано спеціальність Соціальна інформатика за освітньо кваліфікаційним рівнем бакалавр. Розроблено, погоджено і затверджено освітньо-кваліфікаційну характеристику, освітньо-професійну програму фахівця із соціальної інформатики. В 2004 році під його керівництвом була відкрита аспірантура в університеті за спеціальністю 01.05.01 теоретичні основи інформатики і кібернетики. Ємець О.О. є членом Вченої Ради, науково-методичної ради університету. Є головою навчально-методичної групи зі спеціальності Соціальна інформатика.
    Дякуючи плідній праці Олега Олексійовича у 2008 році проходить ліцензування спеціальності "Соціальна інформатика" за освітньо-кваліфікаційними рівнями спеціаліст та магістр.
    Дружина Єлизавета Михайлівна працює професором кафедри економічної кібернетики в ПУСКУ. Старша донька Світлана, 1981 р. н. аспірант Харківського національного інституту з англійської філології. Одружена. Має доньку. Молодша донька Олександра, 1983 р. н. є асистентом та аспірантом на кафедрі ММСІ, науковий керівник доктор фізико-математичних наук Донець Г.П.

Малиш Оксана
Бакалавр за спеціальністю "Соціальна інформатика" ПУСКУ, кафедра математичного моделювання та соціальної інформатики